Niczym się zmotywować do wyprawy z otyłością

Ponadplanowe kilogramy sprawiają, że nasz nastrój destabilizuje nas. Ogarnia nas apatia , depresja i bierność do wszystkich aktywności życiowych. Odmawiamy widywania się z przyjaciółmi. 

Dopada nas obawa przed tym jak osądzą nas inni. Musimy zatem coś z tym zrobić. Najważniejszym działaniem prowadzącym do osiągnięcia powodzenia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to na przykład upatrzona bluzka, nowe kolczyki, podróż w ulubione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze korzystne samopoczucie, komplement znajomych czy podziw w oczach innych osób. Jak zatem przygotować się do walki z nadwagą?

weihnachtswuensche 2021

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Cel Twojej koleżanki nie są Twoim marzeniem. Pomyśl co daje Ci tak dużą chęć walki z otyłością?

2. Zgadzaj się na drobne potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia triumfu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wizualizuj sobie Twoje życie gdy osiągniesz sukces. To pozwoli Ci wytrwać w decyzji.

4. Chwal siebie i wyróżniaj nawet za nieduże spadki wagi. Tylko nie węglowodanami. Kup sobie bilet do opery, wizyta u kosmetyczki, spinkę .

5. Poszukaj przyjaciela, z którym będziesz rywalizować. Waszym marzeniem będzie, kto pierwszy zrzuci kilka kilogramów. Rywalizacja często pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy poddasz się, zawsze możesz podjąć swoją walkę jeszcze raz.

Powered By WordPress |