Jak zaplanować ścianę nad pokojem

Urządzenie własnego mieszkania oznacza nie lada zadanie. Zanim rozpoczniemy planowanie zwykle nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas decyzji. Przestrzeń w swoich czterech ścianach wymaga mądrego rozwiązania. Nie ominie cię przeglądanie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz kartkowanie aktualnych magazynów.
Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi pora także na mniej znaczące składniki wystroju wnętrza. Przykładem jest przestrzeń umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio ją zagospodarować, ponieważ każdy z domowników będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru bezużytecznej przestrzeni jest przygotowanie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Aby wcielić w życie ten plan, przydadzą się familijne fotografie. Dobrze wywołać je w różnorodnych wymiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie wywoływać miłe wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby wystawiać wspólne fotografie.

Dobrym rozwiązaniem na urządzenie przestrzeni nad schodami może być naklejenie ciekawej fototapety. Świetnie będą wyglądać te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie powiększy się. Oryginalny efekt można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jak gdyby z domowych schodów można było dostać się na grecką uliczkę czy uroczą parkową ścieżkę.
Jeśli wybierasz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo domowników.

special birthday wishes

Powered By WordPress |