Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice muszą postarać się, by był to moment wyjątkowy, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym pomysłem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie należy przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, lecz jeśli dziecko jest fanem konkretnej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na ten ruch i poprosić zaproszonych, by na przyjęciu pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestawać wyłącznie na strojach, ale zdecydować się również na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Również gry powinny nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche zum 50

Dekoracje i jedzenie

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym pomysłem może być również zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien ograniczać się wyłącznie do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (na przykład niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, lecz również wyglądają wyjątkowo ładnie). Dobrze postawić również na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie przyjęcia odbywać się będą liczne zabawy ruchowe warto przygotować także wodę mineralną. Nie można zapominać o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na imprezę.

Powered By WordPress |