Dobry styl odżywiania

Chyba każdy chce wyglądać atrakcyjnie. Właśnie dlatego kilka lat temu bardzo popularny staje się zdrowy tryb życia. Co robić, aby rzeczywiście żyć zdrowo?

Przede wszystkim dieta

Wiele osób mówiąc o diecie ma na myśli głównie znaczące zmniejszenie ilości spożywanych kalorii , czy wręcz głodówkę. Trzeba mieć świadomość z tego, że nie tędy droga, ponieważ najważniejsze jest to co się zjada. Świetnym pomysłem  jest rozpoczynanie poranka od wypicia szklanki wody z sokiem z połowy cytryny. W ten prosty sposób można pobudzić przemianę materii. Należy pamiętać, jak ważną rolę odgrywa pierwszy posiłek z rana czyli śniadanie. Dobrze, by było ono dosyć kaloryczne oraz dawało energię na wiele godzin – dobrym pomysłem wydaje się sięganie po razowy chleb i dużą ilość warzyw. Rzecz jasna po warzywa oraz owoce należy sięgać także w ciągu dnia, ponieważ są one bogate w mnóstwo witamin, dodatkowo sporo z nich zawiera niewiele kalorii. Od pewnego czasu popularnością cieszą się zielone koktajle – to bomba witaminowa, ponieważ dodaje się do nich składniki zawierające wiele witamin, między innymi szpinak, gruszki czy awokado – to wyśmienita i zdrowa przekąska.

Każda osoba chcąca żyć zdrowo musi pamiętać że ważne jest dobre nawadnianie organizmu. W ciągu doby należy spożywać minimum 1,5 l napojów. Warto sięgać głównie po wodę, bowiem słodzone napoje powodują nadwagę, trzeba również nadmienić, że większość z nich nie gasi pragnienia.

Rola aktywności fizycznej

Rzecz jasna chcąc prowadzić zdrowy tryb życia nie można pominąć aktywności fizycznej. Trzeba się ruszać, ponieważ dzięki temu poprawia się kondycja fizyczna, a ciało staje się smukłe. Ważne jest także fakt, że w trakcie treningu wydzielane są hormony szczęścia. Każdy z pewnością znajdzie formę ruchu, która mu się spodoba – może to być pływanie, jazda na rolkach, jogging czy piłka nożna. Niezależnie od wybranej formy aktywności należy pamiętać o tym, by ćwiczyć minimum 2-3 razy w tygodniu przez minimum godzinę. 

Powered By WordPress |