Dlaczego się zmotywować do walki z kilogramami?

Zbędne kilogramy sprawiają, że nasz stan psychiczny ulega pogorszeniu. Dopada nas apatia , depresja i obojętność do wielu aktywności życiowych.

Rezygnujemy ze widywania się w gronie przyjaciół. Dopada nas strach przed tym jak osądzą nas obcy. Musimy więc odchudzić się. Pierwszym krokiem kierującym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to między innymi nowa spódnica, nowe buty, podróż w ulubione miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze korzystne usposobienie, pochwała znajomych czy adoracja w oczach nieznanych ludzi . Jak zatem zmotywować się do walki z otyłością?

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Intencje Twojej koleżanki nie są Twoim celem. Zastanów się co sprawia u Ciebie tak wielką chęć zrzucenia nadwagi?

2. Pozwól sobie na niewielkie potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia sukcesu nigdy nie jest usłana różami.

3. Wyobrażaj sobie swoje życie gdy zdobędziesz idealną wagę. To pozwoli Tobie przeżyć w decyzji.

4. Chwal siebie i premiuj nawet za niewielkie spadki wagi. Tylko nie łakociami. Niech to będzie bilet do opery, wizyta u fryzjera, wodę toaletową .

5. Znajdź znajomego, z którym będziesz konkurować. Waszym motywacją będzie, kto prędzej schudnie konkretną liczbę kilogramów. Ściganie się zawsze pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją walkę po raz kolejny. 

Powered By WordPress |