Czy posiadasz odżywione włosy

Planując posiadać zjawiskowe włosy, należy głównie o nie dbać. Wielokrotnie jednak, podczas pielęgnacji są one pomijane. Można więc powiedzieć, że w rezultacie mszczą się, robiąc różne psikusy. Na początku nie zwracamy na to uwagi, ale w późniejszym czasie  zaczyna to zatruwać egzystencję. Wtedy denerwujemy się i staramy, by za wszelką cenę znowu dać im elastyczność i krzepki wygląd. Matowe włosy aż proszą, aby dać im chociaż troszkę poblasku, chociaż nie jest to takie łatwe. Zacznijmy od nożyczek! Na początku trzeba wyeliminować zrujnowaną partię włosów, a dopiero potem zainwestować w odpowiednie produkty do pielęgnacji.
Naturalne składniki kluczem do zwycięstwa.

Z obserwacji wynika, że ludzie kochają eksperymentować. Jest to bardzo ważne, ale trzeba robić to z głową. Malutko osób w czasie kupowania produktów zerka na ich składniki. Nierzadko więc dokonują nieodpowiedniego wyboru, ponieważ kierują się tylko ładnym wyglądem opakowania. Jednakże nie każdy oczywiście! Warto też dodać, że w tych czasach jest bardzo mało kosmetyków z naturalnym składem. W takim wypadku mądrym sposobem może być przyrządzenie sobie kuracji włosów samemu. Nie jest to mozolne ani bardzo kosztowne, ale potrzebuje cierpliwości. Gwarantowane jest, że włosy nie zostaną przesuszone. Z biegiem czasu zaczniemy spostrzegać efekty, które z dnia na dzień będą bardziej zadowalające.

Co używać, aby nie żałować?

content generator

Zioła i oleje mają zbawczy wpływ na strukturę włosa. Łagodzą i nawilżają, jednocześnie sprawiają, że pukle stają się mięciutkie, lekkie i elastyczne. Dobrym pomysłem może okazać się stosowanie płukanek ze skrzypu czy pokrzywy. Można je także pić, co spowoduje, że odżywi cebulkę włosa wewnętrznie. Jest to niezbędne specjalnie wtedy, gdy doskwiera nam przesadzone wypadanie włosów. Olej lniany, arganowy czy nawet oliwa z oliwek świetnie nawilżą włosy i zapobiegną ich łamaniu. Wystarczy tylko minimum dwa razy w tygodniu nanieść miksturę na włosy na 2 godziny przed myciem, a następnie umyć łagodnym szamponem.
 

Powered By WordPress |